آشنایی

آشنایی

در دنیای پیچیده امروز، تخصصی شدن امور غیرقابل اجتناب است و این امر در کلیه حوزه های زندگی اجتماعی تبدیل به یک قاعده شده است. امور حقوقی و قضایی نیز از این قاعده مستثنی نیست و وکلا و حقوقدانان برای پاسخگویی به نیازهای متنوع مردم ناگزیر هستند که حوزه یا حوزه های خاصی را به عنوان زمینه تخصصی فعالیت برگزیده و در آن حوزه مطالعات خود را تعمیق و صاحب تجربه بخشند. از سوی دیگر، مشکلات حقوقی مردم، صرفا مرتبط با دادگستری و تشکیلات قضایی نیست بلکه در زمینه فعالیت ادارات مختلف نیز معضلات و مشکلات حقوقی بسیاری گریبانگیر مردم است که عموم وکلا فاقد اطلاعات تخصصی و به روز در آن زمینه ها هستند. به عنوان مثال در حوزه مقررات گمرکی و صادرات و واردات  کمتر وکیلی دارای تخصص است و اگر هم باشد تعداد آنها در کل کشور بسیار اندک است فلذا تجار و فعالان اقتصادی از این حیث متضرر می شوند. در حالی که در صورت حضور یک کارشناس متخصص در حوزه امور گمرکی و کسب مشاوره از وی، از ورود زیان و بروز دلسردی در میان فعالان جلوگیری می شود. همین معضل در مورد اداراتی چون شهرداری، بیمه تأمین اجتماعی و تا حدودی ثبت اسناد و املاک نیز وجود دارد.

ایلدار خیاوی هستم، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد حقوق تجارت بین الملل و حقوق مالی از دانشگاه لندن، انستیتوی مطالعات پیشرفته حقوقی و در حال حاضر پژوهشگر دوره دکترای حقوق تجارت بین الملل در دانشگاه لندن هستم. همچنین در سال 1387 در مقطع کارشناسی ارشد حقوق تجارت بین الملل از دانشگاه شهید بهشتی فارغ التحصیل شده ام. از سال 1386 به شغل وکالت و داوری تجاری اشتغال دارم و در تعداد کثیری پرونده در حوزه های مختلف حقوقی به دفاع از حقوق موکلین پرداخته ام. تحصیل در انگلستان مرا به این نتیجه رساند که عموم مردم ما اطلاعات بسیار کمی از حق و حقوق خود در صحنه اجتماع دارند و همین باعث بروز اختلافات قابل پیشگیری میشود. تصمیم دارم در این سایت و کانال تلگرامی همراه آن، آموزشهای حقوقی در حوزه هایی که بیشترین کابرد را برای مردم دارند ارائه کنم.من، ایلدار خیاوی، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد حقوق بازارهای سرمایه از دانشگاه لندن، انستیتوی مطالعات پیشرفته حقوقی و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد حقوق تجارت بین الملل از دانشگاه شهید بهشتی بوده و در حال حاضر پژوهشگر دوره دکترای حقوق تجارت بین الملل در دانشگاه لندن هستم. از سال 1387 به شغل وکالت و داوری تجاری اشتغال دارم و در تعداد کثیری پرونده در حوزه های مختلف حقوقی به دفاع از حقوق موکلین پرداخته ام. تحصیل در انگلستان مرا به این نتیجه رساند که برخی حوزه های حقوقی و برخی بازارها در میان وکلای ایرانی مغفول مانده اند و جامعه از خدمات وکلای متخصص در این حوزه ها محروم بوده است.  ما معتقدیم اگر اطلاعات کافی در اختیار مراجعان ادارات دولتی و مراجع قضایی قرار گیرد، بسیاری از مشکلات با صرف هزینه و زمان بسیار کم حل و فصل شده و نیاز به تشکیل پرونده های قضایی در مراجعی چون دادگستری و دیوان عدالت اداری وجود نخواهد داشت.

مأموریت ما:

ویژگی و مزیت این گروه این استکه از تجربه و تخصص جوانانی بهره می برد که همگی در حوزه های تخصصی خود از جمله بهترینها هستند و علم و تخصص را با عملو تجربه درهم آمیخته اند. لذا کلیه مراجعان می توانند مشکلات خود را با کسانی در میان نهند که مسلط بر رویه های اداری و آخرین بخشنامه های جاری در ادارات مربوط هستند. 


آشنایی
1 دیدگاه
تصویر کاربر 22

22

1398-03-20 19:07:00
xzcxzc

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

9 - نه =